Віа феррата
Поради початківцям

Введення

Популярні райони

Категорії складності

Спорядження

Поради початківцям

Діти на віа ферратах



1. Якщо у вас немає досвіду альпінізму чи скелелазіння, то освоювати віаферати слід у суспільстві гіда.

2. Починати слід з простих або середніх віа феррат, а потім підбирати віа феррат під свій рівень.

3. Завжди використовувати тільки сертифіковане для віаферати спорядження.

4. Завжди переклацати карабіни тільки послідовно і стежити за тим, щоб вони замикалися. НІКОЛИ НЕ СПРОЩУВАТИ, тобто не переклацувати два карабіни одночасно.

5. Ніколи не триматися рукою за карабін, а лише за трос, скелю чи опору.

6. Перед початком маршруту ретельно перевірити спорядження, мінімальний комплект - альтанка, віа ферратний сет і каска ОБОВ'ЯЗКОВІ, рукавички дуже бажані.

7. На віа ферратах, починаючи з С(складні) завжди мати на альтанці резервну страхову петлю, краще дві різної довжини, зручно розташованих на альтанці.

8. Гранично важливо - !!!не перебувати на віа ферраті в грозу!!!. Взагалі не виходити на довгий настінний безперервний маршрут в такий прогноз негайно залишити віа феррату у разі непередбаченого зростання грози, при неможливості це зробити потрібно знайти укриття і придумати, як закріпитися мотузкою не торкаючись троса. У жодному разі не стерегтися від страховки. Постаратися залишитись максимально сухим. Пам'ятати про те, що, перебуваючи на тросі, ризик залишається навіть посередині схилу, оскільки розряд може піти саме по тросу.

9. Особливу увагу приділяти незахищеним тросом ділянкам маршруту, особливо полицям на схилі, особливо мокрим, особливо на спуску, там найбільша ймовірність зриву.

10. Не ігноруйте правило "двох анкерів" - на крутих вертикальних ділянках не можна перебувати до вище, що йде ближче, ніж на два анкери. Якщо він зірветься, він гарантовано не повинен долетіти до вас. А це найближчий йому анкер, + довжина вусів, + довжина амортизатора, що розмотався, + його розмір від пупка до черевиків.

11. Правило "двох анкерів" потрібно порушувати, якщо йдеш із маленькою дитиною на додаткову страховку. Дитина йде над дорослим, і у разі зриву маленька дитина ще й зупиниться за дорослого, не завдавши йому шкоди.

12. Гід або керівник завжди повинен мати з собою, в ідеалі, 8мм мотузку 2-30 метрів, кілька запасних карабінів і тиблок, щоб на складному місці надати підтримку та забезпечити додаткову страховку мотузкою учаснику, що втомився або злякався. Мінімально - шматок репшнуру та пара зайвих петель обов'язкова.

13. До складних віафератів слід готуватися. Розтяжка ніг, силові вправи на хват кистей, біцепси, литкові м'язи. Підтягування, присідання, привставання навшпиньки.

14. На довгих крутих ділянках потрібно використовувати зручні місця для відпочинку, де можна відвисатися, зачепившись додатковим вусом.
15. При перестежці на вертикальних ділянках можна урізноманітнити хват кистями рук, чіпляючись за трос або скоби внутрішньою частиною ліктя або пахвою. Для цього краще бути одягненим у футболки з довгими рукавами. Це сильно розвантажує кисті та біцепси.
16. Не можна використовувати коліно для упору на скелі, на коліні знаходиться багато болючих точок.
17. Потрібно мати запас води, захист від дощу, гарне взуття, ліхтарик, телефон з картою офлайн, трек палиці для спуску, якщо довгий спуск, мінімальну аптечку (обезболка) - Мінімальний класичний набір для хайкінгу. Саме мінімальна, тому що зайва вага на маршруті вам ні до чого.



При цитуванні матеріалів сайту skyclub активне посилання на skyclub.com.ua обов'язкове.