Сходження на Монблан
сходження на Монблан з Шамоні через Гуте
сходження на Монблан з Італії
траверс Монблана Італія-Франція
траверс Монблана Три Монблани
від 6 днів, від 800 євро

15-23 червня 2024 Сходження на Монблан є 1 місце
22-30 червня 2024 Сходження на Монблан йде набір
17-25 серпня 2024 Сходження на Монблан йде набір
24-31 серпня 2024 Сходження на Монблан йде набір
1-8 вересня 2024 Сходження на Монблан йде набір
8-15 вересня 2024 Сходження на Монблан йде набір

Докладний опис туру

Вартість

Коротко днями

Перелік спорядження

Умови успіху

Харчування

Сходження на Монблан - найвідоміше сходження в Альпах, Монблан 4810 м - найвища вершина Європи та колиска альпінізму як такого.
Ми пропонуємо кілька програм сходження на Монблан.

Сходження на Монблан з Шамоні через Гуте за класичним маршрутом - з Франції, з Шамоні через притулки Тетрус та Гуте. Цей маршрут на Монблан фізично і технічно легший за інші і за наявності заброньованих притулків Тетрус-Гуте-Тетрус дає максимальну ймовірність успішного сходження.

Сходження на Монблан з Італії - красивіше, але складніше, сходження проходить через притулок Гонелла, зветься також Папським маршрутом через те, що один із альпіністів-першопрохідників цього маршруту згодом став Папою Римським.

Сходження на Монблан траверс Монблана з Італії до Франції - дуже гарне об'єднання другого та першого варіанта, дозволяє не спускатися шляхом підйому і пройти 2 маршрути в одному. Фізично так навіть легше, ніж просто італійський маршрут, але виникають додаткові труднощі з логістикою, що веде до незначного подорожчання (за домовленістю).

Сходження на Монблан траверс Три Монблани - траверс трьох вершин Монблану - Монблан дю Такул 4248 + Монблан Мадіт 4465 + Монблан 4810 і назад (або через Гуте) - найбільш складний з усіх варіантів, дуже красивий, але доведеться пробути багато часу на висоті вище 4000м, цей варіант передбачає відмінну фізичну форму всіх учасників, відмінну погоду та можливу ночівлю в наметах на льодовику, тому не рекомендується групам із недостатнім досвідом.

Усі варіанти сходження на Монблан у сьогоднішніх реаліях відрізняються насиченістю, великим перепадом висоти і вимагають від учасників гарної фізичної форми.
Сходження з Італії проходить більш дикими місцями, фізично важче і доступне лише в першій половині літа через танення льодовиків і великої кількості тріщин, що відкриваються, але воно доступніше в плані можливості забронювати притулок Ґонелло.
Класичне сходження з Франції за наявності бронювання притулків Гуте та Тетрус набагато легше фізично, і саме тому забронювати ці притулки дуже складно і робити це потрібно завчасно (!).
Сходження на Монблан через Три Монблани - найважче фізично саме в день сходження, але має одну незаперечну перевагу - його можна йти без попереднього бронювання притулків за маршрутом, це дає велику гнучкість у випадку з нестійкою погодою - можна змінювати дату самого сходження в межах програми.

Найкращий час для сходження на Монблан, на наш погляд, початок літа, з 20 червня до 20 липня, поки на маршрутах достатньо снігу. Потім на маршрутах оголюється лід, відкриваються тріщини, руйнуються снігові мости, а на класичному маршруті у спеку виникають проблеми з каменями в Гранд Кулуарі, аж до тимчасового закриття маршруту. До того ж на маршрутах буде дуже багато людей. У середині-кінці серпня спека спадає, як і завантаженість класичного маршруту, і це також чудовий час для сходження на Монблан, аж до середини вересня.

Сходження на Монблан набагато цікавіше, технічно насиченіше, красивіше, і в результаті безпечніше, ніж схожі сходження на Кавказі, такі як сходження на Казбек(набагато простіше Монблана) або сходження на Тетнульді( небезпечніше Монблана), про Ельбрус взагалі промовчу - це просто нудна монотонна ходьба на виснаження з незмінним пейзажем.

Безпека сходження на Монблан забезпечується у тому числі чудовою рятувальною службою, гвинтокрили якої прилітають на виклик практично миттєво, та наявністю аварійного притулку Валло під вершиною Монблану на висоті 4300м.
Сходження на Монблан доступне будь якій фізично здоровій людині, але будьте готові до того, що маршрут місцями небезпечний (Гранд Кулуар), і вам доведеться добре попрацювати і мало спати в день сходження.

Наш клуб має власні мікроавтобуси, що дозволяє для кращої акліматизації зручно поєднувати сходження на Монблан з:
- тур Швейцарією, сходження на Брайтхорн
-сходження на Гран Парадізо 4057.
- тур Доломітовими Альпами
- тур Альпами

Сходження на Монблан із Шамоні через Гуте


1 день - переліт, переїзд до Шамоні


Переліт і переїзд з аеропорту Женеви або Мілана в Шамоні автобусом, зустріч і розміщення в кемпінгу в Шамоні, прогулянки містом, є можливість докупити спорядження.
Зазвичай ми зупиняємося в затишному сімейному кемпінгу, з неймовірними кольорами гір ввечері, де багато дерев, а галявини розділені живими огорожами. Гарячий душ, туалет, вайфай біля рецепшена, премила господиня, 5-10 хвилин до маршрутки до центру Шамоні. Ставимо намети, кемпінгові столи, стільці, газову кухню, натягуємо тенти.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан


2 день - сходження на Бревент 2525 або озера Лак Нойр та Лак Корню


Піднімаємося канаткою на Планпрац. Там завжди багатолюдно, тому що це місце старту парапланеристів і відправна точка для чудових трекінгових маршрутів.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Можна просто піднятися на Бревент на канатці, тому там завжди дуже багато людей, і це реально напружує, проте Бревент можна використовувати для снігових занять або для самостійної акліматизації, якщо ви приїдете на день раніше, ніж зустріч групи (це дуже хороша ідея).
Сходження на Монблан
Замість Бревента, або після нього, якщо поквапитися, можна сходити до озер Лак Нойр і Лак Корню.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Це вже без натовпів туристів, і з чудовими краєвидами та приємними зустрічами.
Шамоні, озеро Лас Корню Шамоні, озеро Лас Корню Шамоні, озеро Лас Корню
В озерах можна купатися, Лак Корню навіть тепле.
Шамоні, озеро Лас Корню


3 день - віаферата Дес Еветтес та озеро Лак Бланк


Піднімаємося канатною дорогою на Флежер і йдемо на віаферату Дес Еветтес, що дуже корисно для впевненого проходження ділянки Тетрус-Гутє при сходженні на Монблан.

Віа феррата Дес Еветтес Віа феррата Дес Еветтес Віа феррата Дес Еветтес Віа феррата Дес Еветтес
Віа феррата дес Еветтес має категорію К3 чи C/D. Зустрічаються вертикальні складні ділянки, але вони чергуються з простими, що дозволяє відпочити.
Віа феррата Дес Еветтес Віа феррата Дес Еветтес Віа феррата Дес Еветтес
У фіналі на нас чекає захоплюючий дух перехід по натяжному мосту над прірвою з чудовим краєвидом на Монблан.
Шамоні, озеро Лак Бланк Шамоні, озеро Лак Бланк Шамоні, озеро Лак Бланк
З віаферати дес Еветтес йдемо на озера Лак Бланк і обходимо їх по колу, подалі від натовпів. Якщо залишитися тут ночувати, можна насолодитися первозданною красою Альп.
Шамоні, озеро Лак Бланк
Весь сьогоднішній день пройшов на місцевості, що називається Великий Південний Балкон, знаменитої найкращими краєвидами не тільки Шамоні, а й усього регіону навколо Монблану!

4 день - снігове тренування на льодовику дю Тур або сходження на Пнте де Брон 2954


Виїзжаємо канаткою на перевал Коль де Бальмі 2190 та йдемо на сніжно-льодове тренування на льодовику дю Тур. Як варіант ночуємо на Рефуджіо Альберта або в наметах поряд з ним.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Вчимося ходити на кішках, зв'язками, відпрацьовуємо самозатримання на снігу при зриві.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Є інший варіант – сходження на вершину Пнте де Брон 2954, тут довгий і простий скельний гребінь.
Сходження на Монблан
Обидва варіанти дають висоту більше 3000м. Якщо ночувати на рефуджіо Алберта, то можна сходити на Тете Бланше або Егюй дю Тур, а це дасть висоту 3500м.

4 день - (варіант акліматизації) - підйом на канатці на Егюй-дю-Міді (3842м), сніжно-льодове тренування на льодовику


Деякі альпіністи при сходженні на Монблан проходять акліматизацію та снігове тренування на Егюй-дю-Міді, цей варіант повністю співпадає з першим днем ​​сходження за маршрутом Сходження на Монблан - траверс Три Монблани
По-перше там досить високо, по-друге для тренування є всі умови.
А по-третє, на Егюй-дю-Міді дуже красиво і цікаво саме собою.
Канатка з центру Шамоні привозить нас у справжнє містечко-мурашник у прямовисній скелі 3842м з тунелями і кімнатами всередині скелі. Канатна дорога на Егюй-дю-Міді займає перше місце у світі за перепадом висот між нижньою 1035 м і верхньою станцією 3777 м.
Ми перейдемо мальовничим містком між скелями вершини і прямо з тунелю в скелі і льоду вийдемо на льодовик.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Вихід на льодовик аж ніяк не простий і сильні емоції вам гарантовані - потрібно пройти гострим льодовим гребенем, під яким нескінченний обрив.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Кілька годин ми ходитимемо льодовиком у зв'язках і відпрацьовуватимемо самозатримання льодорубом при зриві на крутому схилі, а потім поїдемо вниз на тій же канатці і повернемось у наш кемпінг.
Для маршруту траверс Три Монблани ми залишаємося ночувати на плато в наметах або на притулку Космік.

5 день - переїзд у Ле Зуж, канатка+трамвай де Монблан, перехід до притулку Тетрус 3167


Зазвичай група неспішно йде до притулку Тетрус до місця, де раніше офіційно дозволено було ночувати у своїх наметах, а зараз потрібно заздалегідь бронювати місце у стаціонарному наметі чи самому притулку, інакше вас просто не пропустить далі гірська поліція.
Притулок Тетрус зручно розташований перед входом у Гранд Кулуар. Там же можна вечеряти, готують смачно.
Є 3 варіанти бронювання - Тетрус + Гуте + Тетрус (ідеальний), тільки Гуте (хороший), тільки Тетрус (найважчий для сходження варіант).
Залежно від варіанта ночуємо в Тетрусі або відразу йдемо на Гуте.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан


6 день - Підйом до притулку Гуте 3817, можливе сходження на Монблан


У варіанті з бронюванням Гуте - виходимо о 8 ранку, щоб по тіні без пригод перейти Гранд Кулуар. Гранд Кулуар небезпечний падінням по ньому каміння, а коли багато снігу, то й лавин.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Після Гранд Кулуара починаються скелі з віа ферратою, іноді вони ще й присипані снігом. На початку підйому віа феррата є тільки на складних ділянках. Коли снігу немає йти ними легше, але зі снігом красивіше.
Сходження на Монблан
У міру наближення до притулку Гуте скелі стають крутішими, зате на цій ділянці віа феррата є скрізь.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Притулок Гуте – чудова суперсучасна будова, більше схожа не на будинок, а на космічний корабель.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Особливо радують спальні відсіки, там чудово спати вдень під тихий гуркіт вентиляторів, після смачного обіду - це ж Франція - скрізь все смачно.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
У варіанті без бронювання Гуте весь цей шлях доведеться пройти вночі, вийшовши о 2 годині ночі та йдучи по скелях у темряві.

7 день - Сходження на Монблан, спуск до притулку Тетрус або у Шамоні


Найкращий варіант для сходження на Монблан у хорошу погоду - вийти з Гуте о другій годині ночі і йти, не поспішаючи, в темряві з ліхтариками, до вершини Дом і невеликого плато, де сходяться маршрути з Франції та Італії, та до притулку Валло 4362.
Це аварійний притулок, притулок щоб сховатись у погану погоду, але там же можна залишити учасника, якого накрила гірська хвороба, і повернутися за ним після сходження по дорозі. Зазвичай це займає 3 години. У притулку Валло є подіум, термокилим, ковдри та прямий зв'язок з Гуте.

Спільна ділянка для французького та італійського маршрутів

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
При такому ранньому виході, навіть при дуже неспішному темпі, ми виходимо на перший гребінь Монблана на світанку, йдемо гребенями вже світлим часом і виходимо до тріщин перед вершинним злетом разом зі сходом сонця.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Навіть якщо з Гуте вийти першими і з великим відривом від інших, то на гребені нас все одно переганятимуть зв'язки європейців - вони вражають своїм умінням швидко бігати по горах.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Такий графік руху подарує нам просто фантастичне освітлення схилів Монблану та гір навколо.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
На передвершинному гребені ми побачимо знамениту тінь Монблана, що накриває сусідні вершини Альп. Нам доведеться обійти кілька тріщин, пройти кілька коротких крутих зльотів та вузьких гребенів.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Предвершинний гребінь Монблана некрутий і не такий вузький, і є складністю тільки в сильний вітер.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
На вершині Монблана гребінь стає дуже широким.
Сходження на Монблан
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
На спуску з Монблана назустріч нам йтиме вже дуже багато народу, і освітлення гір стане звичайним, тому йти на сходження в цей час зовсім не так захоплююче, як уночі та рано вранці.
Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
Біля вершини Дом де Гуте ми зустрінемо групи, які йдуть на Монблан з Тетруса одним днем ​​і порадіємо, що ми розбили сходження на Монблан на два дні з ночівлею в Гуте. І що нам не йти вниз Італійським маршрутом, з його вузькими гребнями і лавинонебезпечними схилами.
Навіть о 10-й ранку в сонячну погоду на схилах Монблана вже спекотно і діставшись до притулку Гуте відразу хочеться сховатися в тінь. Після короткого відпочинку на Гуте ми продовжимо спуск до притулку Тетрус або Нід дегле, де і заночуємо (бронюється заздалегідь).
Сильна група може встигнути цього ж дня спуститися до трамвая і дістатися кемпінгу, але краще на це не розраховувати.

8 день - спуск у Шамоні або резервний день


Заночувати в Тетрусі чи Нід дЕгле має сенс навіть заради заходу сонця.

Сходження на Монблан Сходження на Монблан Сходження на Монблан
0 день - виліт додомуСходження на Монблан з Італії


1 день-переліт, переїзд у Понт Бреул


Переліт та переїзд з аеропорту Женеви або Мілана в Курмайор або Аосту, переїзд у кемпінг Понт Бреул.
Сходження на Монблан з Італії важче фізично і тому вимагає кращої акліматизації, яку ми отримаємо, сходивши на Гран Парадізо 4057.

2 день - перехід на рефуджіо Вітторіо Емануєле


Залишаємо машину в кемпінгу Понт Бреул і йдемо на притулок Вітторіо Емануеле, 2735 метрів.

Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо


3 день - сходження на Гран Парадізо 4057, спуск у Понт Бреул


Снідаємо о 3 годині ранку і затемно виходимо з притулку, спочатку стежкою, потім виходимо на льодовик.

Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо
По льодовику, місцями крутому, підходимо під вершину Гран Парадізо, обходимо її за годинниковою стрілкою і підіймаємося крутою скелею, обладнаною точками для страховки.

Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо
Спускаємося з вершини по гребеню по нескладних скелях, повертаємось у притулок Вітторіо Емануеле.
Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо Сходження на Гран Парадізо
Після легкого обіду та короткого відпочинку йдемо вниз ночувати в кемпінг Понт Бреул, а якщо встигнемо, то переїдемо в кемпінг у долині Вал Вєні.

4 день - переїзд в долину Вал Вені, відпочинок


Їдемо в долину Вал Вені, де зупиняємось у кемпінгу на великій галявині серед модрин. У кемпінгу, лрім звичайних радощів (туалет і гарячий душ) - є бар, магазин, мінібасейн, жакузі, дитячий майданчик та чудові краєвиди.

Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії


5 день - підйом на притулок Гонелло, 3070


Рано вранці їдемо у верхів'я ущелини Вал Вені і йдемо на льодовик Міаж повз рефуджіо Комбал.

Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Спочатку йдемо гострим гребенем морени льодовика Міаж, потім спускаємося на сам льодовик.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Після довгого переходу льодовиком Міаж ми маємо піднятися до рефуджіо Гонелло крутою стежкою над льодовиком, місцями обладнаною віа фератою.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії


6 день - сходження на Монблан 4807


На нас чекає ранній підйом, легкий "сніданок" та вихід в 1 годину ночі. Довгий перехід ледь помітною стежкою на льодовику, що петляє між тріщин, та вихід по крутому сніжно-льодовому схилу на перевал Пітон 4000. З перевалу, у темряві, долаємо непростий скелястий гребінь, який потім переходить у снігово-льодовий.

Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
У малосніжний рік на гребені з'являються дуже складні ділянки, проходити які необхідно дуже обережно. Але саме ця ділянка дуже гарна і подарує нам найяскравіші враження за все сходження на Монблан.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Гребінь поступово стає простішим та виходить на вершину Дом 4300, де зустрічається з французьким маршрутом.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Чим раніше ми туди прийдемо, тим яскравішими будуть фарби на світанку.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
На цій ділянці сходження на Монблан, спільній для Італійського та Французького маршрутів, завжди багато людей і іноді навіть виникають невеликі корки на гребені.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Спуск вниз проходить досить швидко, але потрібно зробити це якомога раніше, щоб пройти вузькі сніжні гребені перед перевалом Пітон, поки вони тверді і безпечні.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії
Крутий спуск із перевалу Пітон та круті ділянки спуску після нього вдень лавинонебезпечні, бо сніг на південному схилі сильно розкисає.
Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії


7 день - спуск у кемпінг в ущілині Вал Вени


Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії Сходження на Монблан з Італії


8 день - запасний день, виліт додому


Траверс Монблану з Італії до Франції

Дуже красиве об'єднання другого та першого варіантів.
Сходження на Монблан з Італії на підйом та
Сходження на Монблан з Шамоні через Гуте на спуск
дозволяє не спускатися шляхом підйому і пройти 2 маршрути в одному.
Фізично так навіть легше, ніж просто італійський маршрут, але виникають додаткові труднощі з логістикою, що веде до незначного подорожчання (за домовленістю). Потрібно заздалегідь забронювати притулок на спуск до Франції та продумати повернення до Італії за автомобілем та кемпінговими речами. Також є варіант зробити це на маршрутках.

Сходження на Монблан "Три Монблани"

Траверс трьох вершин Монблан дю Такул 4248 + Монблан Мадіт 4465 + Монблан 4810 - найбільш складний з усіх варіантів сходження на Монблан, вимагає відмінної фізичної підготовки та гарної погоди в день сходження. Не рекомендується проходження Три Монблану після снігопаду (лавинонебезпечно) і в кінці літа, коли льодовик сильно розірваний та на маршруті багато льоду.
Маршрут Три Монблана має великий плюс у випадку, якщо не вдалося забронювати притулки на інших маршрутах, тому що на цьому маршруті дозволено ночівлі у наметах.

Початок маршруту Сходження на Монблан - Три Монблани збігаються з нашою акліматизація на Егюй-дю-Міді.
Відправна точка сходження на Монблан через Три Монблани - притулок Космик чи намети на сніговому плато біля нього.

Сходження на Монблан Три Монблани Сходження на Монблан Три Монблани Сходження на Монблан Три Монблани
Труднощів на маршруті Три Монблани додає - крутий сніжно-льодовий схил на першу вершину - Монблан дю Такул 4248, дуже порваний наприкінці літа, короткий крутий вихід на снігово-льодове плече вершини Монблан Мадіт 4465, а також тривале перебування на маршруті на висоті вище 4000м.
Сходження на Монблан Три Монблани Сходження на Монблан Три Монблани Сходження на Монблан Три Монблани
Після сходження на Монблан маршрутом Три Монблани можливий спуск шляхом підйому - через Три Монблани або класичним маршрутом через притулок Гуте.
При цитуванні матеріалів сайту skyclub активне посилання на skyclub.com.ua є обов'язковим.