Доломітові Альпи віа ферати та хайкінг
8 днів від 400 євро, 16 днів від 700 євро

8-16 червня 2024 Доломіти, віа ферати, + Шамоні йде набір
21-29 вересня 2024 Доломіти, віа ферати, + оз Гарда йде набір

Детальний опис туру

Вартість

Коротко днями

Перелік спорядження

Умови успіху

Харчування


Доломітові Альпи або Доломіти - гірський масив у Південному Тиролі у Східних Альпах на північному сході Італії.
За свою красу та унікальність Доломітові Альпи внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Цей район ніби створений для туризму, тут все ідеально: неймовірної краси гори та створена під туризм інфраструктура.
Тут розташована найщільніша у світі мережа віа феррат та трекінгових стежок. Тут же розташований найбільший гірськолижний регіон у світі, що пропонує 1200 км трас в одному скіпасі.
Тут же розташована знаменита Селла Ронда, найбільший гірськолижний курорт у світі, де можна проїхати 600 км, не знімаючи лиж і куди ми їздимо кожну зиму по багато разів.
Ми пропонуємо дуже різноманітну та насичену програму в Доломітових Альпах на основі більш ніж 10 річного досвіду походів тут, що включає як прогулянки без наплічників - хайкінг, так і віа ферратні маршути різної складності.
Віа феррата - найбезпечніший спосіб скельних сходжень.
Наявність у Доломітах великої кількості віа феррат дозволяє здійснювати сходження різної складності за маршрутами неймовірної краси, а наявність поруч простих і безпечних стежок дозволяє також розділяти групу за інтересами та фізичною формою.
Проживання у кемпінгах, з гарячим душем, піцеріями, супермаркетами.
Під'їзди на початок маршруту на нашому мікроавтобусі, іноді підйом під маршрут на витягах.
Цей тур у Доломітові Альпи - ідеальний варіант як для любителів відпочинку з дітьми, так і для справжніх екстремалів.

В даний час зустріч групи можлива в Німеччині (будь-яке місто за маршрутом Бремен-Мюнхен) та Австрії - Інсбрук, або в Італії - Больцано або Кортіна дАмпеццо. Хороше поєднання для транспортного маршруту - літак із Варшави до Мілану або Венеції та під'їзд автобусом.
Ми пропонуємо кілька варіантів програми – тижнева 9 днів та двотижнева 16 днів. Двотижневий тур Доломітовими Альпами доповнюється неймовірним озером Гарда, де ми будемо сейлити на крутому вітрильному катамарані TopCat і ходити по озеру на наших каяках і САПах.
Тижневий тур Доломітовими Альпами логічно поєднується з тижневим
Тур по Швейцарским Альпам,
а разом вони утворюють неймовірний мега тур
Тур Альпами - Франція, Швейцарія, Італія.

Детальний опис туру, 9 днів


1 день - прибуття в Кортіну дАмпеццо, кемпінг


Кортина дАмпеццо - найзручніша локація у східній частині Доломітових Альп. Ми оселимося у чудовому кемпінгу, що стоїть у хвойному лісі прямо на березі річки з чудовими краєвидами та всіма зручностями.

2 день - Віа феррата Етторе Боверо на Коль Росу, 3.5 або С, кемпінг


Доломитовые Альпы, виа феррата Этторе Боверо
Коль Роса - скельна гора, що доволі дивно стоїть посеред долини окремо від інших вершин, і тому це красивий панорамний пункт для туристів та в минулому для війскових. Маршрут дуже на Коль Росу зручний, оскільки стежка на вершину починається прямо з кемпінгу і йде красивим лісом. Загальний час маршруту 5 годин з перепадом 870 метрів, з них власне віаферати 2 години, перепад 220 метрів.
Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо

Віа феррата Етторе Боверо порадує нас крутими стінами та камінами з приємним лазінням без сходів та штучних опор.
Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо
З вершини Коль Роса нам відкриється чудова кругова панорама, прямо на вершині вхід у печеру, яку під час Першої Світової війни перетворили на вогневі точки, прорубавши в скелі бійниці та додаткові ходи.
Доломітові Альпи, віа феррата Етторе Боверо
Спуск у долину пройде красивою лісовою стежкою.

3 день - переїзд до Тре Чіме ди Лаваредо, віа ферати на Монте Патерно та Торре ді Тоблін, кемпінг


Один з найкрасивіших днів у Доломітових Альпах – поєднання двох віа ферат у районі Tre Cime di Lavaredo.
Віа феррата на Монте Патерно, категорія 3 або С, Via ferrata Monte Paterno De Luca Innerkofler
+ віа ферата delle Scalette на Торрі ді Тоблін, Torre di Toblin, категорія 4 або D.

Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо
За хорошої погоди можна додати екзотики маршруту, заночувавши на парковці Ауронцо, що гарантує незабутні краєвиди.
Ми пройдемо кільцевий маршрут з коротким підходом від паркування Ауронцо через рефуджіо Локателлі.
Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо
Від паркування Ауронцо ми піднімемося на невеликий перевал і підемо віа фераті на Монте Патерно, вона нескладна, але дуже гарна.
Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо
Ділянки віаферати чергуються з залишившимися з Першої Світової війни довгими військовими тунелями, які йдуть просте через скелю.
Доломітові Альпи, Монте Патерно Доломітові Альпи, Монте Патерно Доломітові Альпи, Монте Патерно
Перекусивши в рефуджіо Локателлі, ми підемо на коротку, але дуже насичену віа феррату Торре ді Тоблін, цікаву прямовисними стінами та камінами з творчим лазінням.
Доломітові Альпи, Торре ді Тоблін Доломітові Альпи, Торре ді Тоблін Доломітові Альпи, Торре ді Тоблін Доломітові Альпи, Торре ді Тоблін
На вершині ми насолодимося чудовою круговою панорамою, а потім спустимося вниз по іншій віа ферраті, простіше.
Доломітові Альпи, Торре ді Тоблін
А це класичний вид на Тре Чиме де Лаваредо, полювати за яким приїжджають фотографи з усього світу. Нам пощастило, незважаючи на чудову післяобідню жовтневу погоду, на фото потрапило всього троє людей.
Доломітові Альпи, Тре Чиме ді Лаваредо


4 день - трек на озеро Сорапіс та віа феррата Альфонсо Ванделлі, кемпінг


Доломітові Альпи, озеро Сорапісс

Сьогодні на нас чекає неймовірне поєднання озера Сорапіс та віа феррат біля нього. Озеро Сорапіс цікаве саме собою, воно вражає своєю яскравою водою молочного кольору, що виходить через впадіння у озеро вапнякового струмка.
Доломітові Альпи, озеро Сорапісс Доломітові Альпи, озеро Сорапісс Доломітові Альпи, озеро Сорапісс

Найближча віаферрата, Альфонсо Ванделлі, Alfonso Vandelli, категорія 3.5 або С, прямо над озером Сорапісс у глибині величезного скельного цирку.
Доломітові Альпи, озеро Сорапісс Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі
Для дуже сильної групи - можна пройти довгий кільцевий маршрут Кільце Сорапісса, що складається з віа ферати Берті та віа ферати Ванделлі.
Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі Доломітові Альпи, віа феррата Альфонсо Ванделлі


5 день - віа феррата Серіа Мерлоне на Чіма Чадін, кемпінг


Сьогодні на нас чекає віа феррата Серіа Мерлоне, CERIA MERLONE, на вершину Cima Cadin Nord Est 2790м, розташовану у знаменитому масиві Чадіні ді Мізуріна. Чистий час маршруту 5 годин, набір спуск - по 1100м, з них сама віа феррата набір 300м, спуск 300м тим же шляхом.

Доломитовые Альпы, виа феррата Сериа Мерлоне на Чима Чадин
Рефуджіо Фонда Савіо розташоване у просто казковому оточенні скель масиву Чадіні ді Мізуріна. Це улюблене місце не тільки віа ферратників, а й скелелазів.
Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін
Віа феррата Серіа Мерлоне йде практично прямовисною стіною, але доступність віа феррати сильно полегшена численними сходами.
Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін
З вершини Чима Чадін просто фантастичні краєвиди на вежі Tre Cime di Lavaredo.
Доломітові Альпи, віа феррата Серіа Мерлоне на Чима Чадін


6 день - віа феррата Піраміда на Коль дей Бос, переїзд у Канацеї, кемпінг


Сьогодні ми переїжджаємо у затишний кемпінг у Канацеї, а дорогою пройдемо віа феррату на вершину Коль дей Бос 2560

Доломитовые Альпы, виа феррата Пирамида на Коль дей Босс

Віа феррата Піраміда, категорія труднощі 4 або D, також відома як Via Ferrata BRIGATA ALPINA, на вершину Коль дей Бос 2506 , Col dei Bos - це нова, відмінно обладнана захоплююча дух віа феррата, що починається неподалік перевалу Фальзарего. Перепад висот маршруту від 2060 до 2560м, у самої віаферати перепад висот 320 метрів, чистий час на маршруті 4:00.

Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос
Це одна з найприємніших віа феррат у Доломітових Альпах. Дуже короткий підхід і вибуховий старт.
Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос
Власне, найскладніша ділянка віа феррати Піраміда – це перші 50 метрів, вони нерідко вводять людей у ​​ступор, але якщо ви їх пройшли, то далі вже просто насолоджуєтеся.
Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос Доломитовые Альпы, виа феррата Пирамида на Коль дей Босс Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос
На вершині Коль дей Бос чудовий краєвид на легко впізнавану головну гору у Кортіні дАмпеццо вершину Тофана ді Розес 3225, а спуск вниз на перевал Фальзарего теж дуже гарний.
Доломітові Альпи, віа феррата Піраміда на Коль дей Бос

Звідси ми поїдемо в кемпінг у Канацеї, дорогою перетинаючи майже весь масив Доломітових Альп.

7 день - віа феррата Брігата Трідантіна та віа феррата Пікколо Чір, кемпінг


Канацеї - такий самий умовний центр західної частини Доломітових Альп, як Кортина дАмпеццо - умовний центр східних Доломітів. Тут є три основні масиви - Селла, група Сассолоунго-Сассоп'ято та група Катіначчо.

Доломітові Альпи, Пассо Гардена
Одна з кращих способів опинитися в красивому місці навпроти масиву Селли - коротка простенька віа феррата Гроссе Чіршпітце або Гран Чір А/В, туди можна сходити навіть без віа ферратника, а краєвиди просто чудові.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
Пассо Селла - зручне місце, звідки можна сходити дві віа ферати за день.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
Ми підемо на сусідню віа феррату Кляйне Чіршпітце або Пікколо Чір, категорія В/С, цей маршрут короткий, але дуже цікавий.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
А пейзажі тут анітрохи не гірші, ніж на Гран Чірі, натомість людей тут майже немає.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
Кращий час для віа ферати Кляйне Чіршпітце або Пікколо Чір ближче до заходу сонця.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
У цей час можна насолодитись повною відсутністю людей навколо.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
І неймовірними фірмовими доломітовими фарбами.
Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир Доломітові Альпи, віа феррата Гран Чир
До речі, це той самий Пассо Гардена, який лежить на Селла Ронда, найбільшому і найкращому гірськолижному курорті у світі, куди ми їздимо кожну зиму вже багато разів.
Доломітові Альпи, Пассо Гардена


8 день - віа феррата Оскар Шустер на Сассоп'ято, кемпінг


Сьогодні ми піднімемося на перевал Пассо Селла і звідти зробимо сходження на вершину Сассоп'ято 2964м, вона ж Платткофель, по віа ферраті Оскар Шустер, категорія 3 або В/С.

Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер
Сассолунго-Сассоп'ято - одна з відоміших скельних груп в Доломітових Альпах, ці вершини легко впізнавані з будь-якого боку і виглядають як три величезні скельні піраміди.
Доломітові Альпи, Пассо Селла Доломітові Альпи, група Сассоп'ято-Сассолунго Доломітові Альпи, група Сассоп'ято-Сассолунго
Ми піднімемося канатною дорогою на перемичку 2685м, де розташований рефуджіо Тоні Демець, і спустимося звідти в цирк Сассолунго повз вражаючі скелі до рефуджіо Сассолунго 2253м.
Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер
Від рефуджіо Сассолунго ми підемо вгору в сусідній цирк з просто неймовірними загостреними скелями, що практично завжди закривають сонце.
Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер
На початку маршруту є ділянка, де вже хочеться, щоб була страховка, але її там немає, там треба бути дуже уважними.
Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер
У верхній частині маршруту віа ферата спрощується.
Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер
На вершині Сассоп'ято нам відкриється чудова панорама Доломітових Альп. Спуск на південь досить простий, ми повертаємося на Пассо Селла красивою стежкою Фрідріха-Августа, що йде навколо масиву Сассолунго-Сассоп'ято. Можна пройти її проти годинникової стрілки, так коротше, або за годинниковою – так довше, але красивіше.
Доломітові Альпи, віа феррата Оскар Шустер

9 день - переезд домой

При цитуванні матеріалів сайту skyclub активне посилання на skyclub.com.ua є обов'язковим.